Magazín Autoblog narazil při brouzdání statistikami na jednu velmi neobvyklou záležitost. V červenci letošního roku se totiž v USA prodal jeden zcela nový Lexus LFA. Původně se myslelo, že je přítomnost už pět let nevyráběného supersportu ve statistice nových aut je chyba, jenže nebyla. Loni se jich navíc prodalo šest.

Nakonec se ukázalo, že jen ve Spojených státech je u některých prodejců k dispozici 12 nových kusů LFA. To je dost obdivuhodný počet, vezmeme-li v potaz, že se japonského supersportu vyrobilo pouhopouhých 500 kusů. Jestli jsou nějaké nové exempláře i u dealerů v Evropě, Lexus prozradit odmítl.

Vyvstává samozřejmě otázka, co prodejci s auty plánují. Některá z nich mohou být použita jako ozdoba showroomů nebo budou vystavována v rámci různých prezentací a autosalonů. Určitá část je ale jistě odsouzena k tomu, aby čekala ve skladu pod plachtou a nabírala na hodnotě.

Je totiž velmi pravděpodobné, že několik kusů LFA vytáhne dealerství na světlo teprve tehdy, až budou mít muzejní hodnotu. Za takových 20 až 30 let si totiž z nového supersportu s atmosférickým desetiválcem o výkonu 560 koní, který už ve své době stál nějakých 10 milionů korun, sednou všichni nadšenci na zadek.