Ares Design má na svědomí mnoho velmi vydřených úprav automobilů, včetně několika přepacovaných motorek a luxusních člunů. V poslední době toto designérské studio avizovalo představení novodobé inkarnace legendárního modelu De Tomaso Pantera a výsledek je prostě úchvatný.

Jmenuje Ares Panther ProgettoUno a jezdí na základech Lamborghini Huracán. To znamená atmosférický vidlicový 10válec s objemem 5,2 litru, pohon všech kol a dvouspojková převodovka DSG. Výkon motoru je zvýšen na 650 koní, což znamená zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,1 sekundy a maximální rychlost přes 320 km/h. Velkými změnami jsou výfuk vlastní konstrukce a přepracovaná řídcí jednotka ECU. Podle slov šéfa společnosti Danyho Bahara v případě Aresu nejde tolik o výkony v přímce nebo maximální rychlost, ale spíše o radost z jízdy.

Ares Panther ProgettoUno

Ares Panther ProgettoUno je malosériový model, kterého nevznikne více než 70 kusů. Ares letos prodal už 9 aut, a to aniž by ho kdokoliv ze zákazníků viděl na vlastní oči. Letos by rád zákazníkům dodal sedmnáct kusů. Bahar rovněž uvedl, že zákazníci Aresu nejsou superbohatí obchodníci/spekulanti, ale spíše fanoušci automobilů De Tomaso.        

Kapotáž je kompletně vyrobena z karbonu a nenajdete zde jediný shodný komponent s dárcem od Lamborghini. Interiér je také unikátní, ovšem tady už stopy Huracánu vidět jsou. Zákazník má možnost plné individualizace, což znamená, že při tak malém počtu vyrobených kusů nebude druhý takový.

V galerii si můžete novodobou Panteru detailně prohlédnout.