Generální ředitel Aston Martinu Andy Palmer má s britskou značkou opravdu velké plány. Spolupráce s Mercedesem, tedy respektive divizí AMG, se prý podařila na výbornou a o nové modely DB11 a Vantage je velký zájem. K tomu připočtěte očekávaný hypersport Valkyrie postavený na technice týmu F1 Red Bull a vyjde vám, že Aston Martin je nyní ve skvělé kondici.

V rozhovoru pro magazín Motorsport Palmer uvedl, že pozornost se pomalu a jistě přesouvá na další budoucí projekty, mezi něž by měl patřit i nový supersport, který by fungoval jako rival pro Ferrari 488 GTB, Lamborghini Huracán či McLaren 720S.

Aston Martin by se tedy ze světa „gétéček“ posunul i do hlavní ligy supersportů s motorem uprostřed. K tomuto kroku má Astonu pomoci i stále lepší propagace značky právě ve Formuli 1, kde je hlavním partnerem stáje Red Bull.

Palmer přitom dokonce zmínil i rok 2021, který by měl být ideálním časem pro uvedení zatím nepojmenovaného supersportu. Je však možné, že v tu dobu už bude Aston bojovat proti novým generacím supersportů od Ferrari, McLarenu a dalších.

Ke zcela novým projektům dále patří i sportovní elektromobil, kterým by Aston Martin konkuroval například Tesle Roadster nebo chystanému nástupci Rimacu Concept One. Takového modelu bychom se ale měli dočkat až po uvedení zmiňovaného supersportu.