Zagato je jedna z nejslavnějších karosářských firem, které působí v automobilové branži. Italská firma, která svou pozornost soustřeďuje zejména na velká evropská jména, byla založena v roce 2019 Ugem Zagatem, který se v počátcích kromě automobilů specializoval také na letadla.

Mezi největší dlouholeté klienty Zagata se bezesporu řadí značka Aston Martin. Spolupráce těchto dvou velkých jmen započala už v 50. letech minulého století, kdy Zagato „oblékl“ závodní stroje Aston Martin, soutěžících v šampionátu vozů kategorie GT. Zanedlouho se objevil asi nejslavnější model, který kdy nesl obě jména – Aston Martin DB4 GT Zagato, jehož Zagato nejen odlehčil, ale upravil také po technické stránce.
 
Úspěchy tohoto legendárního závodního vozu se staly základem pevné spolupráce, která pokračuje dodnes a dala vzniknout mnoha speciálním kusům, postaveným především na modelu Vanguish.

Dvojčata Aston Martin Vantage V12 Zagato Heritage Twins by R-Reforged
 
Nejnovější kreací jsou dvojčata Vantage V12 Zagato Heritage Twins by R-Reforged, což je nová odnož závodního týmu AF Racing AG, který úzce spolupracuje s Aston Martin.
 
Jako základ posloužil otevřený speedster a kupé modelu Vantage V12 Zagato, které dostaly náležitou kúru. Celkově vznikne 19 na zakázku postavených kupé a stejný počet speedsterů.
 
O ceně a dostupnosti nejsou žádné oficiální informace, stejně jako o výkonu.
 
Výroční dvojčata si můžete prohlédnout v naší galerii.