Audi chystané představení nové generace A6 nepřímo potvrdilo díky filmové soutěži, která bude premiéru novinky doprovázet. Automobilka tímto hledá mladé talenty z oblasti filmu, kteří zřejmě budou točit řadu upoutávek, zobrazujících klíčové prvky A6.

Značka totiž dodává, že zúčastnění filmaři se budou zaměřovat hlavně na komfort, digitalizaci a sportovnost modelu. Výběr soutěžících začne již 21. prosince. Oficiální premiéra nové A6 je pak naplánovaná na rok 2018, přesné datum ovšem zatím není známo.

Po designové stránce můžeme u A6 čekat podobné směrování jako u větší A8, která do modelové řady Audi nově přinesla ještě rozměrnější přední mřížku chladiče a tenčí světlomety, zatímco celek karoserie nabídnul jistou dávku elegantnosti a zjednodušení.

Pod kapotou se nejspíš objeví řada čtyřválcových a šestiválcových motorů, a to včetně třílitrové benzinové V6 o výkonu 340 koní (250 kW) a točivém momentu 500 Nm. Tato motorizace by zřejmě představovala vrchol standardní verze A6, přičemž ostřejší S6 se objeví později také společně s hybridními verzemi A6. Základem vozu bude nová platforma.

Očekávat můžeme i rozsáhlou výbavu nových technologií jak v oblasti komfortu, tak bezpečí. Rovněž nová A6 by totiž měla nabídnout systém autonomního řízení 3. úrovně – podobně jako větší A8.

Zdroj: Youtube