Konceptů futuristických aut schopných jízdy bez řidiče není nikdy dost. Alespoň se to zdá z množství modelů, kterými nás automobilky pravidelně zahrnují. Zejména na světových autosalonech. To je i případ poslední chystané novinky: Audi AI:me.

Němci zatím ukázali jen několik výkresů, které toho mnoho neodhalují. Sci-fi tvar nízkého oblého vozu s koly tak velkými, že by po recyklaci mohla posloužit na dětském hřišti jako kolotoč, je stále dokola obehranou písničkou. Za pozornost ovšem stojí kresba kokpitu vozu.

Udivující nejsou ani tak jednoduchý design kombinující čisté tvary palubní desky, uříznutý volant s tlačítky na každé straně ve stylu leteckého kniplu či velké barevné displeje. Prohlédněte si ale obrázek detailněji a na obrazovkách najdete hezká anglická slova jako „Well beeing“, „Discover“ nebo „Moment“. Není úplně jasné, proč tam jsou, ale možná mají posádku uklidnit.

Víc asi budeme vědět až v průběhu autosalonu v Šanghaji, nebo krátce po něm. Výstava začíná 15. dubna a dá se předpokládat, že Audi AI:me nebude jediným futuristický konceptem, který se tam předvede.