Společnost Automobili Pininfarina, odnož designérského studia Pininfarina, má v poslední době hodně napilno. Poté, co koncem listopadu oznámila, že má ze tří čtvrtin dokončen hypersportovní elektromobil s kódovým označením PF0, se nyní nechala slyšet, že současně pracuje také na elektrickém SUV, jehož vývoj nabírá rychle na otáčkách.

Elektrické SUV, momentálně označované jako PF1, je prozatím ve fázi finalizace designu. Podle prvotních informací mělo SUV PF1 využívat stejný pohon, jako PF0, tedy technologii společnosti Rimac, což Italové také potvrdili. Ovšem nyní společnost Automobili Pininfarina obrátila a chce použít know-how hvězdy letošního autosalonu v LA, společnosti Rivian, a to především proto, že tento americký výrobce v Los Angeles představil nadějně vypadající elektrické SUV R1S a jeho pick-up derivát R1T s působivě výkonnou soustavou.

Oba představené modely Rivian mají být schopny jízdy jak po zpevněném povrchu, tak i v terénu. Výkon činí 750 koní, přičemž díky čtveřici elektromotorů na každém kole jde o modely s pohonem všech kol. Zda bude mít stejné terénní schopnosti také SUV značky Pininfarina, není jasné. Jistě však je, že dojezd by měl činit až 640 km a zrychlení z 0-100 km/h okolo 3 sekund.

Důvod, proč se společnost Automobili Pininfarina rozhodla přejít od společnosti Rimac ke značce Rivian, je vyšší kapacita akumulátorů. Hypersportovní PF0 využívá 120kWh, zatímco SUV bude mít 135kWh akumulátory a bude vybaven 800V systémem pro rychlé nabíjení. Výkon tohoto elektrického SUV by se mohl vyšplhat až na 800 kW, což představuje téměř 1100 koní.