Continental GT Supersports lze považovat za jakousi labutí píseň současné podoby velkého kupé. Vůz, který v sobě spojuje to nejlepší ze všech dosavadních Continentalů GT.

I proto jde zároveň o nejvýkonnější a nejrychleji akcelerující produkčním Bentley v historii. Kromě toho jde, mimochodem, o nejrychlejší čtyřmístný vůz na světě.

Aby o sobě mohl Supersports hrdě prohlásit všechna tato tvrzení, bylo zapotřebí několika úprav. Šestilitrový dvanáctiválec pod kapotou dostal větší turbodmychadla, která navýšila plnící tlak a tedy i výkon na 710 koní (522 kW).

Točivý moment činí 1017 Nm, což stačí k tomu, aby 2280 kilogramů vážící (i po dietě v podobě nasazení odlehčených materiálů) Continental, vystřelil z nuly na sto za 3,5 sekundy.

Ještě těžší verzi kabriolet, která váží 2455 kilogramů, trvá ten samý sprint 3,9 sekundy. Maximálka pro kupé činí 336 km/h, pro kabriolet 330 km/h.

Síla z motoru je přenášena skrze automatickou, osmistupňovou převodovku na systém pohonu všech kol, preferující zadní nápravu.

Zdroj: Youtube

Model Supersports dostal také vektorování točivého momentu, které v zatáčkách přibržďuje jednotlivá kola, aby se dosáhlo lepších jízdních vlastností. Poladěn byl i systém kontroly trakce, který je méně náruživý a nechá obrovské kupé chvíli klouzat předtím, než zasáhne.

Zevnějšek auta hostí nový přední a zadní nárazník s karbonovými detaily, velké přítlačné křídlo a nástavce prahů. Jednadvacetipalcová kola jsou ve specifickém designu přímo pro Supersports, obouvají pneumatiky šíře 275 mm a ukrývají se pod nimi karbon-keramické brzdy. Kotouče mají velikost 420 mm vpředu a 356 mm vzadu.

Uvnitř je interiér oděný do tří barev, jehož části jsou prošívány kosočtvercovým vzorem. Volant a volič převodovky jsou taktéž specifické pro Supersports a pošité Alcantarou.

Otázkou zůstává v tuto chvíli cena. Bentley ji hodlá světu prozradit až při uvedení Continental GT Supersports na trh. Jedno je ale jisté už teď – poslední a nejvýkonnější Continental GT rozhodně nebude levný.

Čtěte také: Faraday Future FF 91: Nový elektromobil slibuje úchvatné vlastnosti