BMW splnilo, co slíbilo. Po uvedení své řady 3 na trh už zavádí i nové motory. Jedním z nich je aktuální novinka v podobě modelu 330e. Označení znamená přeplňovaný benzinový čtyřválec o výkonu 184 koní, který je spojený s elektromotorem uloženým u osmistupňové automatické převodovky. Elektrická jednotka dodává dalších 113 koní, celkový výkon má hodnotu 252 (hodnoty se nesčítají).

Řidič nového hybridu do zásuvky ale bude mít k dispozici jednu zajímavou funkci – to třeba kdyby chtěl předjíždět nebo závodit s ostatními ekologickými auty. Jmenuje se XtraBoost a jak její název napovídá, dodá pohonnému systému ještě další sílu navíc. Konkrétně přidá 40 koní na dobu až 10 sekund.

Když s BMW 320d xDrive potkáte na silnici minulou generaci vozu, okamžitě uvidíte rozdíl ve velikosti.
Test BMW 320d xDrive: Kdo potřebuje SUV, když trojka konečně vyrostla?

I díky tomu by mělo být BMW 330e poměrně rychlým vozem. Plug-in hybrid zrychlí z nuly na 100 km/h za 5,9 sekundy, maximálně pojede 228 km/h. Auto si budete moci vyzdobit nejen standardní stylovou výbavou, ale i sportovními doplňky z paketu M Sport, který přidá nastavitelný podvozek nebo lepší brzdy.

O spotřebě se zatím nehovoří, dá se ale předpokládat, že ve WLTP vyjde jen na několik málo litrů na 100 km. Díky 12 kWh kapacitě baterií uložených pod podlahou kufru totiž ujede BMW 330e až 66 kilometrů na jedno nabití. V hybridním režimu bude schopné jet 110 km/h v čistě elektrickém pak až 140 km/h. Poslouží tak dobře i na delší dojíždění. Auto se bude prodávat s karoserií sedanu a později i jako kombi.