Novinka je prakticky pětidveřovou verzí řady 6, která dostala přifouknutou, nikoliv však opticky zavalitou záď, a předek inspirovaný aktuální řadou 5. BMW samozřejmě zachovalo bezrámová okna dveří a také ohromné víko kufru, které je ve standardní výbavě ovládáno elektricky.

Zavazadelník nabídne základní objem 610 litrů, tedy o 110 litrů více oproti předchůdci, tedy BMW 5 GT. Sedadla jsou dělená v poměru 40:20:40 a jejich sklopením (opět elektricky ovládaným) lze rozšířit objem až na 1800 litrů. K lepšímu přístupu přispívá nižší nákladová hrana, nově zarovnaná s podlahou kufru.

Také prostor pro pasažéry má být patřičně bohatý. Díky délce lehce přes 5 metrů a rozvoru 3070 mm se prý na zadní sedadla vejdou i dlouháni. Zadní sedačky kromě toho mohou být elektricky nastavitelné jako ty přední.

Když už jsme načali rozměry, tak se sluší uvést přesné údaje. "Šestkové" GT na délku měří 5091 mm, široké je 1902 mm a vysoké 1538 mm.

S příchodem na trh nabídne BMW tři motorizace. Základem je provedení 630i, tedy benzínový čtyřválec s přeplňováním o výkonu 258 koní (190 kW). Silnější variantou je dále 640i s přeplňovaným třílitrovým šestiválcem, poskytujícím 340 koní (250 kW) a naftu zastoupí třílitr 630d s 265 koňmi (195 kW).

Všechny motory jsou standardně spárovány s osmistupňovou automatickou převodovkou a k šestiválcovým jednotkám lze dokoupit i pohon všech kol xDrive.

Co se další výbavy týče, prvky v ceníku pocházejí z aktuálního provedení řady 5. K mání je tedy třeba automatické parkování a vyparkování pomocí klíče, kompletní řada jízdních asistentů, barevný head-up displej nebo on-line služba BMW Connected.

Veřejnosti se řada 6 GT představí na autosalonu ve Frankfurtu v září a na trh vstoupí v listopadu letošního roku.