Na druhou stranu je ale vcelku pochopitelné, že ostřejší variantu Competition chce BMW zákazníkům dopřát u všech současných „emkových“ modelů. Kromě Competition verzí M2, M3 a M4 tak nyní přijde i nová vyladěná verze již opravdu rychlého sedanu M5.

Pod kapotou standardní verze leží 4,4litrový osmiválec se dvěma turbodmychadly, který produkuje rovných 600 koní (441 kW) a 750 Nm točivého momentu. U verze Competition však chce BMW podle uniklých informací navýšit výkon na 625 koní (460 kW) a 800 Nm.

Díky posílení se má poté čas zrychlení z nuly na 100 km/h zkrátit o desetinku na 3,3 sekundy, přičemž maximální rychlost se bude zřejmě pohybovat okolo 305 km/h. Tuto hodnotu ostatně nabízí již standardní M5 s příplatkovým balíčkem M Driver’s Package, jenž maximálku posunuje z elektronických limitovaných 250 km/h.

Dále se očekávají klasické úpravy od laděného výfuku pro lepší ozvučení po nižší a tužší podvozek. V rámci designu jde z první uniklé fotky vidět, že M5 Competition dostane standardně černě lakované rámečky ledvinek na přídi, černá loga a nový design kol. Také prý nebudou chybět podsvícené kryty prahů s nápisem Competition.

Oficiální představení novinky má proběhnout už příští týden a k zákazníkům se první vozy dostanou ještě letos v září.