Přetahovaná o zákazníky mezi třemi německými luxusními značkami Audi, BMW a Mercedes-Benz nikdy nekončí. Teď je na tahu mnichovská značka, která brzy představí svůj model BMW 2 Gran Coupé. Auto odvozené od kupé řady 2 a hatchbacku řady 1 je přímou odpovědí na Mercedes-Benz CLA.

Mnichov zatím chystanou novinku ukázal jen na několika fotografiích, které neodhalují celou podobu vozu, ale mají v nás vzbudit zvědavost. Z nich je patrné, že vůz bude mít shodnou masku chladiče s kupé a hatchbackem, ale záď bude pojata ve stylu liftbacku (s největší pravděpodobností). Model dává smysl přestože BMW prodává i sedan řady 1. Ten je ale omezený jen na některé trhy.

Jak bývá zvykem, automobilky při odhalování novinek ukazují jejich nejlepší verze. BMW neodolalo a ukázalo záběry modelu, který bude zřejmě označen jako M235i. Ten pohání dvoulitrový benzinový čtyřválec s dvojitý přeplňováním o výkonu 302 koní a točivém momentu 450 Nm. Pokud si BMW 2 zachová stejné parametry jako kupé, pak s ním zvládne tohle auto pokořit stovku za 4,8 sekundy. Maximální rychlost bude omezena na 250 km/h.

Zatím není jasné, kdy BMW 2 Gran Coupé vyjede na silice. Automobilka by měla ale model řady 2 představit ještě dnes. Zdá se tedy, že na jeho variantu se nebude příliš dlouho čekat. V Česku se ale do prodeje dostane zřejmě až na jaře příštího roku.