Letos na ženevském autosalonu BMW oznámilo to, co už jsme nějakou dobu věděli – koncept Vision Dynamics půjde do výroby jako další z modelů rodiny BMW i. Jak době známo, BMW koncepty, které pustí dál, většinou příliš nemění, takže Vision Dynamics je z velké části BMW i4.

BMW i4 se stane elektrickým sourozencem BMW řady 4 Gran Coupé, a to už v roce 2021. Vyplní mezeru mezi BMW i3 a BMW i8, nicméně ještě před spuštění výroby BMW i4 automobilka BMW představí další dav elektrické vozy – BMW iX3 a iNEXT.

BMW už nyní vyrobilo více než 300 tisíc elektromobilů a hybridů a další jsou na cestě, alespoň podle Haralda Krugera, šéfa BMW. Dalším z modelů bude elektrické MINI, které by se mělo objevit už příští rok, následovat má BBMW iX3 a v roce 2021 BMW iNEXT a BMW i4, což znamená, že do dvou let bude BMW nabízet pět elektromobilů.

BMW i4 bude tvořit modelovou nabídku společně s BMW řady 4 Gran Coupé a vyjede na platformě CLAR, která je schopná pojmout jak zážehové, tak vznětové, plug-in hybridní a čistě elektrické motorizace. Ve srovnání se předchozími elektrickými modely BMW nebude tak futuristicky zaměřené, což dokládá i fakt, že spojené ledvinky masky chladiče už BMW oficiálně představilo na BMW X7.

BMW i4 míří na Teslu Model 3 a Model S a výrobce odhaduje, že dojezd by měl být až 600 km. BMW iNEXT dokonce ještě víc.