Ledvinky chladiče patřily k BMW již od nepaměti, jenže u elektrických modelů bude patrně všechno jinak. Jak odhaluje první krátké video s iX3, která se představí na autosalonu v Číně, klasické ledvinky mají být u elektromobilu rozděleny. Zmizí tak podstatná část prostřední „příčky“ a na internetu už se objevily i spekulace, že bude BMW vypadat jako korejská Kia.

Obecně však iX3 bude hodně podobná standardní X3 a je patrné, že se elektrická verze od spalovacího modelu odliší spíše v detailech. Na starších špionážních fotkách je dokonce vidět, že BMW testovalo iX3 přímo v karoserii X3.

Ať už se ale má situace se vzhledem jakkoliv, podstatná je pochopitelně technika. iX3, konkurující třeba elektrickému Jaguaru i-Pace, najde svůj základ v platformě CLAR a stejnou architekturu mají sdílet i budoucí elektromobily.

O pohon se postará dvojice elektromotorů – jeden na přední a druhý na zadní nápravě. Podobnou konfiguraci dostanou i další větší elektromobily, zatímco ty menší si vystačí s jedním motorem a pohonem jedné nápravy.