Design praktické „dvojky“ se nijak zásadně nemění. Novinkou jsou trochu větší „ledvinky“ mřížky chladiče, rozměrnější otvory přístupu vzduchu v předním nárazníku, nové LED mlhové světlomety a další lehké úpravy, kterých si na první pohled zřejmě ani nevšimnete.

Vzhled může oživit dalších 13 odstínů karoserie a rozšířila se i nabídka designů litých kol ve velikostech od 16 po 19 palců. Uvnitř se objevují nové pohodlnější sedačky a další možnosti obložení v kombinacích s látkovým, koženým či alcantarovým polstrováním.

Pod kapotu BMW nasadilo vyladěné benzinové i naftové motorizace, které mají nyní zajistit lepší hospodárnost a snížit produkcí emisí. Nová je kliková hřídel, upraveno bylo časování ventilů i přeplňování tříválcových a čtyřválcových jednotek.

V nabídce jsou teď motory o výkonech od 109 koní (80 kW) do 231 koní (170 kW) pro Active Tourer, respektive 192 koní (141 kW) pro větší Gran Tourer. Všechny vznětové motory budou navíc od března vybaveny systémem SCR (selektivní katalytická redukce), který k efektivnímu snížení emisí oxidů dusíku využívá vstřikování roztoku močoviny (AdBlue).  

Volbu šestistupňové manuální či osmistupňové automatické převodovky nakonec rozšiřuje nová sedmistupňová samočinná převodovka. Automatické skříně navíc dostaly upravený volič rychlostních stupňů.

Ceník modernizovaných BMW řady 2 Active Tourer a Gran Tourer zatím nebyl zveřejněn. Ceny by se ovšem neměly výrazně lišit od současných verzí této modelové řady, která začíná na částce 672 100 korun.