O BMW řady 2 Gran Coupé už nějakou dobu víme. Nyní však známe také termín jeho představením a nádavkem máme k dispozici také první ochutnávku toho, jak bude vypadat. Motoristické veřejnosti se BMW řady 2 Gran Coupé poprvé představí na losangeleské automobilové výstavě, která se uskuteční v listopadu tohoto roku.

První zveřejněná fotografie zobrazuje c-sloupek s typickým Hoffmeisterovým záhybem, blatník, malou odtrhovou hranu na víku zavazadelníku, žraločí anténku a úzká LED zadní světla.

BMW řady 2 Gran Coupé je postaveno na stejné platformě, jako nové BMW řady 1, které je momentálně rovněž ve fázi finálního vývoje. V obou případech půjde o vozy s pohonem předních kol, výkonnější verze budou mít pohon všech kol. Čtyřkolka bude k dispozici také pro nejvýkonnější motorizace, pravděpodobně s označením M140i a M240i.

Špioníážní foto zamaskovaného BMW řady 2 Gran CpoupéZdroj: archiv

Je vysoce pravděpodobné, že tyto verze bude pohánět stejný 2litrový přeplňovaný zážehový čtyřválec, jako v případě X2 M35i, jehož výkon dosahuje 306 koní a 450 Nm. Samozřejmostí je 8stupňová sportovní převodovka Steptronic. Jestli vzniknou také manuální verze, není jasné, ale dost bychom o tom pochybovali.