BMW představilo na podzimním autosalonu v Los Angeles koncept elektrického SUV nazvaného iNEXT. Přiznalo, že na autě ještě nějaký čas bude pracovat s tím, že se do výroby dostane někdy během roku 2021. Proto je překvapující, že BMW nyní zveřejnilo snímky z prvního testování maskovaných vozů v náročných podmínkách.

BMW iNEXT má být SUV do zásuvky s pohonem všech kol, který bude pravděpodobně řešen jako u jiných elektromobilů, třeba u Tesly nebo Audi e-tron. Tedy druhým elektromotorem na zadní nápravě. Mnichovští právě proto vzali iNEXT na sníh, aby vyzkoušeli limity tohoto řešení. V tuhé zimě ale testují také vydrž baterií.

Elektrické SUV má být prvním z nové řady modelů „i“ od BMW. Ty mají využívat modulární platformy, na které mohou stát nejen elektromobily, ale i plug-in hybridy a full-hybridy. To automobilce opět umožní vyrobit řadu vozů s nejrůznějšími typy pohonu.

Automobilka zatím nezveřejnila podrobnější technické parametry. Známé jsou už ale některé hodnoty chystaného modelu BMW i4, který také využije sdílenou platformu. V něm se mohou objevit baterie s kapacitou 124 kWh, což autu umožní teoretický dojezd až 700 km na jedno nabití. S podobným číslem se tak možná za dva roky pochlubí i nové SUV jménem iNEXT.