Nové levné SUV od Škody se ukázalo na dalších fotkách. A odhalilo i interiér

O dalším SUV s logem Škody, avšak určeném s největší pravděpodobností jen pro čínský trh, jsme psali již v lednu. Novinka jménem Kamiq byla tehdy vyfocena v úplně základní výbavě. Tentokrát se ale fotografům podařilo menší SUV odchytnout v mnohem lepší specifikaci.

Škoda Kamiq.
Zdroj: carnewschina.com

Nové fotografie pocházejí z webu Car News China a čínskou škodovku ukazují takřka nemaskovanou. Poprvé můžeme vidět také interiér.

Jak už však víme, Kamiq na první pohled kombinuje designové prvky z různých škodováckých modelů, všimněte si například velkých předních světlometů, které připomínají Fabii. Novinka vznikla výhradně pro čínský trh a v nejlidnatější zemi planety se samozřejmě bude i vyrábět – konkrétně v šanghajském závodě Volkswagenu.

Vyfocený model pak na rozdíl od dřívějšího vozu (viz galerie) již vypadá trochu lépe, s chromovanými doplňky, šedomodrou metalízou a většími 17palcovými koly. Z čínského zdroje dále znějí informace o prostorném a vybaveném interiéru, ačkoliv ve srovnání se současnou produkcí Škody o žádné překvapení nejde.  

Vůz na délku měří 4390 milimetrů (pro srovnání, Karoq je dlouhý 4382 mm), široký je 1781 (Karoq 1841 mm) a 1593 mm vysoký (Karoq 1605 mm). Rozvor dosahuje 2610 mm (rozvor Škody Karoq je dlouhý 2638 mm).

Jako základ nové škodovky slouží starší platforma PQ34, kterou známe z první generace Octavie. O moderní techniku tedy zrovna nejde. Potvrzen byl zatím jediný motor, konkrétně 1,5litrový čtyřválec o výkonu 110 koní, který bude s velkou pravděpodobností pohánět jen přední kola.

Premiéra čínské škodovky je plánovaná na duben, takže by se nové SUV mělo ukázat v plné parádě už zanedlouho. Do prodeje Kamiq zamíří v červnu, přičemž základní cena má činit 90 000 jüanů, což je v přepočtu asi 290 000 českých korun.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×