Po sedmnácti letech od skončení výroby zatím poslední generace a po sedmiletém vývoji, který od začátku probíhal společně s automobilkou BMW, se na trh opět dostane Toyota Supra.

Do Česka, jak již Automix informoval, přijede v červenci. Je to tedy relativně velmi brzy poté, co bude slavnostně odhalena na autosalonu v Detroitu. Tam však již nebude příliš co odtajňovat. Velká část důležitých informací se totiž již dostala do médií, stejně jako vnější podoba. Naposledy i díky výše zmíněnému videu.

Auto bude mít skutečně sportovní charakter. Například těžiště se přiblížilo k zemi ještě více, než u malého sporťáku GT-86 a karosérie má v porovnání s tímto vozem dvojnásobnou tuhost. K obratnosti přispěje i krátký rozvor - ještě kratší než u GT-86. Hmotnost se rozloží mezi přední a zadní nápravu v ideálním poměru 50:50.

Hmotnost by pak měla zůstat na úrovni 1500 kilogramů, což znamená, nová Supra bude možná ještě o něco lehčí než čtvrtá  generace tohoto auta z počátku tisíciletí.

O pohonných jednotkách se už také leccos ví. Například to, že vrcholné provedení získá získá stejný šestiválec jako BMW Z4, který poskytuje 340 koňských sil. Není vůbec vyloučeno, že čas potřebný pro zrychlení z nuly a sto klesne pod hodnotu čtyři sekundy.

Na zádi automobilu se ocitnou kromě slov Toyota a Supra také písmena GR, což je označení sportovní divize Gazoo Racing. V budoucnu by měla být připravena i varianta GRMN, tedy pěkně ostré auto.

Vlastně jediným velkým tajemstvím je tak už jen cena a vnitřní výbava. I když tak, podle špionážních snímmků, má hodně kopírovat BMW.