VIDEO: Nová Corvette ZR1 dokáže šlehat opravdu monstrózní plameny z výfuku

Už několik týdnů je jasné, že nový Corvette ZR1 není jen "pouhá" ostrá verze amerického sporťáku. Novinka je nejvýkonnějším Chevroletem v historii a kromě toho, že má vyšší výkon a lepší aerodynamiku, umí předvádět i parádní ohňostroj z výfukových koncovek.

7.12.2017 Jan Zajíc
Plamen z výfuku Chevroletu Corvette ZR1.
Zdroj: YouTube/Chevrolet

O tom, že budou ZR1 v sériové podobě šlehat plameny z výfuku, se hovořilo už před představením. Tenkrát ale nikdo netušil, o jakém rozsahu se tady bavíme. Vše prozradilo až „tajné“ video na YouTube kanálu Chevroletu, které je sice veřejné, ale není možné jej zobrazit skrze vyhledávání.

Video vyštrachali až nadšenci na serveru Reddit. A kratičký klip ukazuje maskovanou Corvette ZR1 při testování na závodním okruhu. Jen co přidá řidič na rovině plný plyn, je na kameře zabírající výfukové koncovky vidět dlouhý modrobílý plamen, šlehající dobrých třicet centimetrů za auto.

Ten je výsledkem nespáleného paliva z bohaté výfukové směsi, hořícího až ve výfuku. Na pohled se jedná o trochu podobný efekt, jaký má přídavné spalování u proudových motorů.

Zbývá jen doufat, že i Corvetty ZR1 dodávané zákazníkům budou umět podobnou ohnivou show jako testovací prototyp.

 

7.12.2017 Jan Zajíc
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×