Příští Škoda Octavia RS dohoní Seat Leon Cupra. Dostane skoro 300 koní

Nové generace se dočkáme v roce 2020.

9.8.2018 Jiří Švamberk
Zdroj: Škoda Auto

I když světu aut v současnosti vládnou SUV, pro Škodu je a bude nejdůležitějším modelem octavia. Už nyní se začínají v médiích objevovat nejrůznější dílčí informace o této novodobé čtvrté a v celé historii páté generace vozu s tímto jménem.

Nová octavia zřejmě odtajní svůj vzhled koncem příštího roku a do prodeje se dostane během roku 2020. Bude využívat modulární platformu MQB, kterou Volkswagen sdílí napříč jednotlivými značkami. Díky ní může Octavia využívat 48voltovou palubní síť a hybridní pohonné jednotky. A vše naznačuje tomu, že to tak bude. Octavia s největší pravděpodobností bude plug-in hybridní a spekuluje se také o variantě na CNG.

Na méně "zeleném" konci modelové nabídky bude stát tradičně sportovní varianta RS, která by oproti aktuálně nejsilnější verzi RS 245 měla posílit až na 290 koní, což by z ní udělalo nejvýkonnější mladoboleslavský sériový model. Nyní totiž tento primát patří superbu, v němž je dvoulitrový přeplňovaný zážehový čtyřválec vyladěn až na výkon 280 koňských sil. Běžné verze samozřejmě bude pohánět například litrový tříválec a čtyřválcová „jednapětka“ TSI, vznětové motory zůstávají u 1,6 TDI a 2,0 TDI, nejspíše ve dvou výkonových nastaveních.

Než se potkáme s novou Octavií, představí česká automobilka další novinky. Tou nejžhavější je faceliftovaná Fabia, kterou již tento týden otestujeme, v Paříži by se měl hvězdou stánku Škoda stát Kodiaq RS a v Ženevě si premiéru odbude nástupce Rapidu. Zapomenout nesmíme ani na facelift vlajkové lodi Superb a elektromobil Citigo.

 

9.8.2018 Jiří Švamberk
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×