Najít v dnešní nabídce malý pick-up je v podstatě nemožné, ideální pracovní nástroj pro malé živnostníky je téměř na vymření. Přitom to není tak dávno, co například Dacia nabízela dvoumístný Logan, který si nejen u nás své příznivce našel.

Hlad pro tomto typu vozu s přidanou hodnotou v podobě pohonu všech kol demonstrovala rumunská karosárna Romturingia, která na vlastní pěst postavila Duster Pick-Up. Podobně jako v případě BMW E30 Touring, který si postavil doma na koleni jeden z konstruktérů mnichovské značky, pracovní verze Dusteru zaujala vedení automobilky natolik, že podle rumunských zdrojů je tato karosářská verze předmětem homologačního schvalování.

Renault Duster Oroch

Hakim Bouthera, generální ředitel komerčních vozidel Renault v Rumunsku, tamějšímu tisku prozradil, že tohle auto opravdu vznikne, a to ve spojení s karosárnou Romturingia. Technické parametry nejsou známy, ovšem Bouthera prozradil, že připravovaný vůz nebude mít nic společného se čtyřdveřovým pick-upem Renault Duster Oroch, který se prodává na jihoafrickém trhu.

Jasné není ani to, zda bude skutečně s pohonem všech kol, nebo vznikne pouze jako předokolka. Známe však přibližný termín uvedení na trh, a tím je druhá polovina letošního roku, kdy by pick-up provedení SUV Duster mělo dorazit k dealerům.