Najít v dnešní nabídce malý pick-up je v podstatě nemožné, ideální pracovní nástroj pro malé živnostníky je téměř na vymření. Přitom to není tak dávno, co například Dacia nabízela dvoumístný Logan, který si nejen u nás své příznivce našel.

Koncept Kangaroo od Giorgetta Giugiara.
Giorgetto Giugiaro a jeho syn přivezou do Ženevy elektrického "Klokana"

Hlad pro tomto typu vozu s přidanou hodnotou v podobě pohonu všech kol demonstrovala rumunská karosárna Romturingia, která na vlastní pěst postavila Duster Pick-Up. Podobně jako v případě BMW E30 Touring, který si postavil doma na koleni jeden z konstruktérů mnichovské značky, pracovní verze Dusteru zaujala vedení automobilky natolik, že podle rumunských zdrojů je tato karosářská verze předmětem homologačního schvalování.

Renault Duster OrochZdroj: Renault

Hakim Bouthera, generální ředitel komerčních vozidel Renault v Rumunsku, tamějšímu tisku prozradil, že tohle auto opravdu vznikne, a to ve spojení s karosárnou Romturingia. Technické parametry nejsou známy, ovšem Bouthera prozradil, že připravovaný vůz nebude mít nic společného se čtyřdveřovým pick-upem Renault Duster Oroch, který se prodává na jihoafrickém trhu.

Jasné není ani to, zda bude skutečně s pohonem všech kol, nebo vznikne pouze jako předokolka. Známe však přibližný termín uvedení na trh, a tím je druhá polovina letošního roku, kdy by pick-up provedení SUV Duster mělo dorazit k dealerům.