Německé magazíny Süddeutsche Zeitung a Auto Bild přinesly informace, že Daimler a BMW vedou rozhovory o budoucím vývoji automobilových platforem pro elektromobily. Konkrétně by se mělo jednat o kompakty a střední třídu. Kromě elektromobilů by vyvíjené platformy mohly posloužit také základ pro elektrifikované modely s konvenčním spalovacím motorem.

Auto Bild přišel s výpočtem, že tento společný vývoj by mohl ušetřit v horizontu sedmi let až 7,9 miliardy dolarů. Pokud by se spolupráce rozšířila i na větší modely, budou úspory ještě vyšší.

„Námluvy“ jsou prozatím v rané fázi a leccos se může ještě změnit.

BMW a Daimler údajně jednají o vývoji společnýc platorem pro elektromobily a elektriikované vozy

Finanční ředitel BMW potvrdil, že určité rozhovory probíhaly již na konci loňského roku, ovšem v té době ještě nebylo jasné, v jaké konkrétní oblasti by byl společný projekt sdílených platforem pro obě strany přínosný.

Nikdo z BMW ani Daimleru zatím žádné oficiální stanovisko neposkytl, takže zatím je vše v rovině nepotvrzených informací. Ovšem je evidentní, že obě značky spolu nějaký ten měsíc jednají. Ve hře je opravdu hodně ušetřených peněz, což zajímá i tak velké výrobce, jakými BMW a Daimer jsou.