Další premiéra pro Paříž: Ukáže se modernizované kupé Lexus RC

Japonská automobilka tento vůz bude nabíjet ještě letos s hybridním pohonem

Lexus RC (2018)
Zdroj: Lexus

Změny v oblasti designu, a také na podvozku. Na to se zaměřili lidé zodpovědní ve značce Lexus při modernizaci menšího kupé RC. Jednoznačně rozpoznatelný od dřívějšího provedení bude vůz díky přepracování světel denního svícení. Z přídě totiž zmizela samostatně umístěná světla ve tvaru písmene L a přemístila se do hlavních světlometů.

Tisková zpráva také uvádí, že do rohů zadního nárazníku přibyly vzduchové kanály, které přispěly ke stabilnějšímu handlingu a celkově lepší jízdní odezvě. . V zadních skupinových svítilnách se nyní objevují výraznější kryty ve tvaru písmene „L“, které se stávají novým typickým designovým prvkem vozů kupé od Lexusu.

Podvozek byl upraven tak, aby se vůz v zatáčkách méně nakláněl. Například tlumiče poskytují výrazné tlumící síly i při nízkých rychlostech jejich zdvihu. Na jízdních vlastnostech by se měly pozitivně projevit i další úpravy aerodynamiky. Svoji roli v tomto směru hrají také nové postranní okenní lišty.

Na našem trhu bude auto dostupné na konci letošního roku. Pohánět ho bude hybridní soustrojí s celkovým výkonem 224 koní. Díky tomu získají možnost zaparkovat v Praze v zónách placeného stání zdarma.

Zákazníi budou moci vybírat z 11 odstínů laku karosérie a pěti variant interiéru.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×