Další super SUV je na obzoru. Lexus zaútočí na Lamborghini Urus

Zdá se to jako bláznivý nápad, ale značka známá hlavně díky svým ekologickým vozům si brousí zuby na nejrychlejší SUV světa. V roce 2020 by měla totiž ukázat svou variaci na super crossover.

26.11.2018 Jan Markovič
Lexus LF-1 Limitless Concept
Zdroj: Lexus

Usedlý pán pod padesátce s plnou kapsou peněz a silnějším ekologickým smýšlením. Takový obrázek má řada lidí o typickém zákazníkovi značky Lexus. To by se ale mohlo změnit. Minimálně tak, že už o nízkou spotřebu nepůjde na prvním místě. Lexus totiž chystá novou vlajkovou loď mezi svými SUV.

Podle informací japonského magazínu Spyder7 by na svět mělo přijet velké SUV-kupé, které samozřejmě v první řadě dostojí tradici a použije k pohonu hybridní systém. Ten bude kombinovat dvojitě přeplňovaný benzinový šestiválec o objemu 3,5 litru se dvěma elektromotory, které se postarají o pohon všech kol. Kombinovaný výkon by měl být 424 koní.

U toho ale nezůstane, dušují se Japonci. Podle nich pak přijde na řadu i velmi silný dvojitě přeplňovaný osmiválec s objemem 4,0 litru, který do nového super SUV doputuje z kupé LC F. Ten by měl projít úpravou a ve výsledku nabídnout výkon 661 koní, což je o 20 koní víc než má Lamborghini Urus. Mohl by tak nastat dosud nečekaný souboj, do kterého ale zcela jistě promluví i připravovaný projekt Ferrari.

Magazín rovněž tvrdí, že nové auto bude vycházet z konceptu LF-1 Limitless (najdete ho ve fotogalerii), který automobilka odhalila letos v lednu. Využije prý některé součásti i platformu. Lexus zároveň registroval jméno pro novou řadu, pokud ho využije, bude se super SUV jmenovat Lexus LQ. Za pozornost stojí ještě fakt, že v roce 2020, kdy by se mělo auto představit, nabídne zhruba o milion korun nižší cenu než Lamborghini Urus.

26.11.2018 Jan Markovič
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×