Společnost Volkswagen Group do světa vypustila oficiální skicu dalšího sportovně laděného SUV z koncernové stáje. Po představení SUV modelů Cupra Ateca a Škoda Kodiaq RS se v Ženevě dočkáme téměř hotového provedení modelu T-Roc R.

Zatím jediná skica naznačuje, že praktičtější T-Roc R přebere mnoho designových prvků od výše zmiňovaného Golfu R, který končí. Očekává se, že stejně jako většinu ostrých koncernových modelů, také T-Roc R bude pohánět přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec TSI, jehož výkon by neměl kvůli emisním limitům překročit 300 koní. Hnací sílu na všechna čtyři kola bude přenášet 7stupňové DSG. Jistotou je čtveřice koncovek výfuku.

K rozšíření modelové nabídky VW T-Roc společnost Volkswagen Group vedou skvělé prodejní výsledky - od uvedení na trh v listopadu roku 2017 se prodalo více než 200 tisíc kusů tohoto kompaktního SUV. A ostrou verzí R to zdaleka nekončí. Ještě tento rok by se na trh mělo dostat také provedení se stahovací střechou, které Volkswagen již usilovně testuje.