Defender ještě není mrtvý. Britové ho upravili do přepychové podoby

Britská společnost Kahn Design si vzala do parády pravověrný off-road Land Rover Defender. Z utilitaristické mašiny vyrobila stroj, který překypuje luxusem.

30.10.2018 Jan Markovič
Land Rover Defender 2.2 TDCI XS 110 Station Wagon Chelsea Wide Track
Zdroj: Kahn Design

Land Rover Defender 2.2 TDCI XS 110 Station Wagon Chelsea Wide Track. Takhle dlouhé jméno má poslední projekt britského úpravce Kahn Design, který se věnuje hlavně vozům značek Land Rover a Jaguar. Jako by si firma odmítala připustit, že stará generace Defenderu už nadobro odešla, představila ještě jednou a možná naposled jeho speciální verzi.

Auto má rozšířený rozchod kol, který zaštiťují černě lakované oblouky. Ty vpředu mají v sobě integrované výdechy vedoucí k motorovému prostoru. Zajímavostí je masivní nárazník, ve kterém jsou integrovaná mlhová světla, přímo na něj navazuje ochrana podvozku v podobě masivního kovového pláště.

Auto zdobí také parádní kola. Jde o disky Satin Black 1983 RS o rozměru 20 palců, na které jsou nasazeny pneumatiky 265x62. I třmeny velkých brzd jsou lakované černě. Zajímavá je i kombinace tmavě vínového laku karoserie s černými matnými doplňky.

Land Rover Defender 2.2 TDCI XS 110 Station Wagon Chelsea Wide Track

Kabina rozhodně neodpovídá původnímu Defenderu, uvnitř se budete cítit spíš jako v super silném SUV. Svůj podíl na tom ponesou přísně sportovní sedadla s integrovanými hlavovými opěrkami. Jsou potažená luxusní kůží Portland, kterou ale najdete i na dveřích, opěrce uprostřed, madlech nebo přihrádce u spolujezdce.

Upravený Defender se ale chce chlubit i technikou na palubě. Proto dostal novou výfukovou soustavu s masivními koncovkami. Kahn Design také přizvedl podvozek a do práce nasadil plynové tlumiče. Jako bonus k autu dostanete i obrovské zástěrky proti bahnu.

30.10.2018 Jan Markovič
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×