Pro německou automobilku je to už třetí studie, která ohlašuje blížící se ofenzívu na poli elektrifikovaných automobilů. Ta by měla odstartovat v roce 2020.

Zatímco první elektrický koncept představoval hatchback budoucnosti (více informací najdete zde) a druhý pak jakýsi minivan (podrobnosti tady), třetí varianta dostala moderní tvary crossoveru, který kombinuje prvky SUV a kupé. Zajímavostí jsou posuvné zadní dveře.

Základem je pochopitelně koncernová platforma MEB pro elektrické vozy. O pohon se starají dva elektromotory - každý z nich má přitom na starost jednu nápravu. Celkový výkon činí 306 koní (225 kW), zrychlení z klidu na stovku je otázkou méně než 6 sekund a maximální rychlost je 180 km/h.

Čtěte také: Elektrická Škoda Vision E je konečně venku. Podívejte se

Pod zajímavě tvarovanou karoserií se také ukrývají akumulátory s kapacitou 83 kWh, které mají zajistit dojezd až 500 kilometrů. Jestli vám uvedené hodnoty připadají povědomé, nešálí vás zrak. Podobně je na tom i zmíněná Škoda Vision E.

Volkswagen dále zmiňuje rychlé nabíjení. Se speciální nabíječkou prý bude možné baterie nabít na 80 procent kapacity za 30 minut.

A protože I.D. Crozz naznačuje budoucnost značky, nechybí ani technologie umožňující autonomní jízdu. Uvnitř pak najdeme futuristický a minimalisticky pojatý interiér s velkým displejem a dotykovými plochami místo klasických tlačítek. V samořízeném režimu se dokonce má volant "uklidit" do palubní desky a zvýšit tak prostor ve čtyřmístné kabině.