Ferrari ukázalo zakázkový model SP38. Je jediný na světě

Čas od času se Ferrari rozhodne pro jednoho ze svých nejváženějších zákazníků postavit něco opravdu unikátního. Do této kategorie se nyní řadí i speciální model SP38, klasický supersport na základě Ferrari 488 GTB, který ovšem dostal naprosto jedinečnou karoserii.

Ferrari SP38.
Zdroj: Ferrari

Zakázkový model byl dle slov Ferrari postaven na přání „jednoho z nejvěrnějších zákazníků“ italské značky. V základu se ale jedná hlavně o karosářskou práci, jelikož SP38 vychází technicky ze standardního modelu 488 GTB. Zbrusu nová karoserie byla navrhnuta zcela podle přání a námětů šťastného majitele.

Na designu pracovalo oficiální designové centrum Ferrari, přičemž v několika částech má být vůz inspirován i legendárním modelem F40. SP38 například postrádá zadní okno a průhled na uprostřed uložený motor. Zadní křídlo je pak integrováno přímo do karoserie.

Zbrusu nové jsou i přední světlomety, které Ferrari vytvořilo speciálně pro tento model. Denní LED osvětlení je poté chytře schováno ve tmavých částech předního nárazníku s velkou mřížkou pro přistup vzduchu.

Vzadu byly koncovky výfuku umístěny vysoko do nárazníků, nechybí agresivní karbonový difuzor a koncové svítilny používá SP38 z dvanáctiválcového kupé 812 Superfast.

Automobilka zatím zveřejnila jen hrstku fotografií a informací, jelikož oficiální představení zakázkového modelu teprve proběhne, a to 26. května na výstavě Concorso d’Eleganza v italské Villa d’Este.

Uvidíme tedy, zda se nějakých zásadních změn dočkal i interiér vozu a jestli inženýři v rámci unikátního projektu sáhli i na výkon supersportu. Případně bychom se mohli dozvědět i nepochybně astronomickou cenu této raritky.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×