Na první pohled dostalo Ka+ jen lehkou kosmetickou úpravu a na přídi teď najdeme novou mřížku chladiče a přepracovaný nárazník, podobající se trochu větší Fiestě. Zadní partie „káčka“ pak dostaly rovněž lehce upravený nárazník.

V interiéru mnoho vizuálních změn nehledejte - kromě nových materiálů polstrování či několika chromovaných prvků, jakými jsou kliky dveří, ovladače na středovém panelu a rámečky výdechů klimatizace. Aktualizován však byl i příplatkový infotainment systém, který lze ovládat hlasem anebo dotykově přes 6,5palcovou obrazovku. Standardně nyní nabízí podporu rozhraní Android Auto a Apple Car Play.

Senior naštěstí nezpůsobil žádnou nehodu.
VIDEO: Senior se řítil po dálnici v protisměru. Zvládl ujet přes 4 kilometry

Největší novinkou je u modernizovaného Ka+ nová varianta Active, která dělá z původně malého hatchbacku malý crossover. Tato verze dostala nové nárazníky s ochrannými plasty, zvýrazněné plastové lemy blatníků a zvýšený podvozek o 23 mm.

Rozdílná je taky černá maska chladiče a navíc přibyly i podélné střešní nosiče. Ka+ Active ke všemu nabízí nová 15palcová litá kola a bronzově metalický lak karoserie Canyon Ridge.

Aston Martin Valkyrie.
Jeden Aston Martin Valkyrie dostane lak s měsíčním prachem. Na přání zákazníka

Pod kapotou klasické verze i verze Active se objevuje nový 1,2litrový tříválec naladěný na výkon 70 koní (51 kW) nebo 85 koní (62 kW) a taktéž 1,5litrový diesel o výkonu 95 koní (70 kW). Zmíněná dvanáctistovka nahrazuje v nabídce starou jednotku Duratec a modelu Ka+ tak prý zajišťuje nižší spotřebu paliva. Obě motorizace jsou nadále spárovány s manuální pětistupňovou převodovkou.

Modernizovaný Ford Ka+ se u nás začne prodávat v červenci. Oficiální ceník prozatím nebyl zveřejněn. Odchozí verze „káčka“ se však v Česku prodává od 282 900 korun. Lze tedy předpokládat, že i nový model se bude držet takto nízké cenovky, přičemž za Ka+ Active si určitě připlatíte o něco více.