Nejprve Ranger Raptor a hned poté nová generace Focusu ST. To jsou nejdůležitější novinky značky Ford chystané na první polovinu příštího roku. Podle zatím platných plánů by se měl "ostrý" pick-up objevit na českém trhu v květnu a zhruba o měsíc až dva později se dočkají ti, které zajímá výkonné provedení focusu.

Focus ST bude opět dostupný v obou karosářských variantách, tedy jako hatchback i kombi, pod kapotou se objeví jak zážehový, tak i vznětový motor.

Zatímco technické parametry focusu ST ještě známy nejsou, protože není dokončený homologační proces, v případě Rangeru Raptor se už ví, že ho bude pohánět dvoulitrový turbodiesel s výkonem 157 kW a maximálním točivým momentem 500 Nm. Pohon na všechna čtyři kola je přenášen prostřednictvím desetistupňové převodovky. Vůz doznal oproti klasickému rangeru i jiných úprav. Například byly změněny nárazníky, aby bylo dosaženo lepších nájezdových úhlů a volič jízdních režimů byl obohace i o speciální "Baja" určený pro jízdy v terénu vysokými rychlostmi.

Kvůli tomu konstruktéři zpevnili žebřinový rám a přepracovali zadní nápravu. Jiné jsou také tlumiče a brzdy. Jedinou neznámou tak zůstává ceny.

Z jiného soudku jsou pak další dvě připravované novinky modrého oválu: Na trh totiž přijde hybridní mondeo s karosérií kombi a plug-in hybridní dodávka Custom.

Na přelomu roku 2019 a 2020 se pak připravuje evropská verze SUV Explorer. Tu v roce 2020 doplní další typický americký model - Bronco.