SUV prakticky vyhladila rodinné vozy, tedy MPV. Řada automobilek se s nimi rozhodla skončit a přejít alespoň na crossovery. Ford například bude brzy končit se svými kompaktními modely C-Max. Velké rodinné stroje ale mají ještě šanci. To dokládá i facelift, který dostaly modely S-Max a Galaxy.

Změna pro modelový ročník 2020 se týká všech výbavových verzí počínaje variantou Trend a konče sportovními střihy ST-Line. S-Max i Galaxy mají navíc nově luxusní variantu Vignale, se kterou už jezdí modely Edge, Mondeo, Focus, Kuga i malá Fiesta. Ta zahrnuje například kožené obložení palubní desky, hliníkové pedály, vyhřívaná a chlazená sedadla s masáží a další příjemné drobnosti.

Ford S-Max se bude i pro rok 2020 dál prodávat ve dvou uspořádáních, tedy s pěti nebo sedmi místy k sezení. Ford Galaxy by měl být k dispozici už jen výhradně se sedmi sedadly. Díky tomu nabídne celkem 32 možností konfigurace interiéru.

Auta prošla lehkou úpravou vzhledu. K dostání budou nové disky kol a facelift pohodlně poznáte podle přepracované masky chladiče, která je výrazně chromová. Pod kapotou by se měly objevit tři naftové čtyřválce o výkonech 150, 190 a 240 koní. Poslední jmenovaný má dvojité přeplňování. K dispozici bude jak manuální šestistupňová převodovka, tak automat s osmi rychlostmi.