Přesně 701 900 činí nová základní cena modernizovaného vozu Ford Mondeo na českém trhu. V tomto případě se jedná o pětidveřovou variantu s dvoulitrovým turbodieselem (výkon 88 kW). Motor je spojený s šestistupňovou manuální převodovku. Kdo chce kombi, ten si musí připlatit k výše zmíněné sumě třicet tisíc.

Základní výbava není špatná. Obsahuje například mlhovky, osmipalcový displej multimediálního systému, dvouzónovou automatickou klimatizaci, kožený volant nebo tempomat.

Zájemci o zážehový agregát můžou zvolit pouze jediný - 1,5 Ecoboost. Benzin se však tankuje i do nádrže hybridního provedení. Tato technika se tentokrát ukrývá pouze v karosérii kombi. Zážehový dvoulitr je tu zkombinován s elektromotorem, do kterého přichází energie s kapacitou 1,4 kWh. Celkový výkon soustavy je 138 kW (187 koní). Cena tohoto vozu s výbavou odpovídající stupni Titanium je 946 900 Kč. Je to o patnáct tisíc korun méně, než kolik se platí za přibližně stejně výkonný turbodiesel.

Mondeo se i nadále bude prodávat v provedení s pohonem všech kol. Pouze ovšem ve spojení se vznětovým motorem (140 kW) a automatickou převodovkou.

Ze stupně Titanium jsou odvozené i designově odlišené verze ST a Vignale. ST má kromě vizuálních doplňků například i sportovní sedačky a sportovní odpružení, Vignale naopak třeba kožené sedačky, adaptivní LED světla nebo lepší audiosystém Sony.