Šestikolové terénní stroje jsou dnes zřejmě horkým zbožím, neboť po Mercedesu-Benz G 63 AMG 6x6 a třeba britské firmě Kahn s Land Roverem Defender 6x6 přichází s podobné střiženým modelem i texaský úpravce Hennessey, který si vzal do parády Ford F-150 Raptor.

Hennessey přitom využívá pro základ novinky již vyladěnou verzi Fordu F-150 Raptor, kterou nazývá příhodně VelociRaptor. Takto upravený pick-up může mít pod kapotou původní 3,5litrový dvakrát přeplňovaný šestiválec o výkonu až 610 koní (448 kW) a točivém momentu 843 Nm.

Pro šestikolovou verzi VelociRaptor 6x6 pak byl samozřejmě prodloužen rozvor karoserie, přidána další náprava a počet uzamykatelných diferenciálů se nyní rovná třem. Stejně jako u čtyřkolky je následně použit nový zvýšený podvozek, odpružení Fox a 20palcová kola s off-road pneumatikami Toyo Open Country.

Podobu jakéhosi monster trucku na silnice nakonec podtrhuje LED přídavné osvětlení na střeše, nový odolnější přední nárazník s dalšími světly či pomocný rám na korbě vzadu. V seznamu příplatků můžete dále zvolit silnější brzdy Brembo s šestipístkovými třmeny nebo i částečné pancéřování karoserie.

Přestože je celková hmotnost VelociRaptoru 6x6 kolem 2,8 tuny, Hennessey tvrdí, že jeho výtvor dokáže zrychlit z nuly na 100 km/h za 4,9 sekundy. Maximální rychlost by se měla pohybovat okolo 220 km/h.

Masivní šestikolka bude vyrobena v limitované sérii 50 kusů, přičemž cenovka je stanovena na v přepočtu asi 7,5 milionu korun. Na hotový vůz si ke všemu zájemci počkají až 11 měsíců.