Kuriózní výtvor je dílem britského zastoupení Hondy a přesněji tedy divize pro speciální projekty, jejíž práci výrobce používá hlavně jako nástroj k propagaci značky. Nejnovějším speciálem je tak ostrý Civic Type R, kterému zdejší inženýři uřezali část původní zádě s kufrem a místem pro zadní sedačky.

Unikátní pick-up byl nazván jednoduše Project P a byl postaven na základě jednoho z prvních předprodukčních prototypů Civicu Type R. Auto už samozřejmě nemělo žádné využití, takže mu docela razantní zásah do konstrukce nyní vtiskl zcela nový osud.

Civic tak pozbyl zadních sedaček, standardního kufru a kusu střechy, na jejichž místo byla vytvarována otevřená korba doplněná o zpevňující rám. Do nákladového prostoru se teď vejdou příkladně dvě sekačky Honda vedle sebe. Konstruktéři přitom nemuseli nijak upravovat umístění světel a na svém místě zůstalo i křídlo, které je uchyceno na víku korby.

Technicky nedochází ke změnám a Project P využívá standardní dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec o výkonu 320 koní (235 kW), jenž pohání přední kola. Zrychlení z nuly na 100 km/h by mělo setrvat na hodnotě pod šesti vteřinami, stejně jako odhadovaná maximální rychlost přes 265 km/h.

„Dokonce uvažujeme, že auto vezmeme na Nürburgring a pokusíme se stanovit rekord pro nejrychlejší zajeté kolo pick-upu s pohonem předních kol,“ dodal vedoucí projektu Alyn James.

S tím by přitom Honda neměla mít vůbec problém. Pokud se totiž nemýlíme, nikdo zatím s pick-upem, natož s pohonem jen předních kol, na slavné Severní smyčce měřený čas nestanovil. Zřejmě tedy opravdu koukáte na vůbec nejrychlejší „předokolkový“ pick-up na Nürburgringu.