Nový vzhled svého menšího crossoveru představila automobilka Honda. Zatímco dosud měl model HR-V dosti "divoký" design, nyní jeho tvůrci vsadili na umírněné tvary a linie.

Prohlédnout si ho můžete v naší fotogalerii, kde přinášíme také připomínku vzhledu současné verze.

Honda zatím zůstává dlužna informace o velikosti nového vozu, stejně jako neuvádí výkonové parametry, avšak v tiskové zprávě slibuje, že "zcela nový model HR-V nabízí mimořádnou účinnost hybridního hnacího ústrojí a vyspělé bezpečnostní a technologické funkce, to vše začleněno do elegantní formy inspirované vozy kupé, navržené s cílem zdokonalit špičkový prostor interiéru a pohodlí, kterými je tento model proslulý.

Jiná pohonná jednotka, než je hybridní ústrojí, k dispozici již nebude. Je to v souladu s filozofií automobilky, že do roku 2022 kompletně elektrifikuje všechny své hlavní modely nabízené evropským zákazníkům.

Honda Crosstar doplňuje klasický Jazz
Honda Jazz je pojízdná elektrárna. Vyzkoušeli jsme "drsnější" verzi Crosstar

Pojetí interiéru je také velmi minimalistické. Zůstaly sice fyzické ovladače klimatizace, ale jinak je nutní využívat jednotlivé položky menu na dotykové obrazovce multimediálního systému.

I v tomto voze umístili konstruktéři palivovou nádrž do středu vozu. Díky tomu mohou uživatelé využívat výhod speciálního systému Magic Seats pro zadní sedadla. Jejich sedák tak lze vyklápět směrem vzhůru, díky čemuž vznikne za předními sedačkami jakýsi druhý zavazadlový prostor. Samozřejmě je také možné klasickým způsobem sklápět opěradla zadních sedadel a tak zvětšovat objem klasického zavazadelníku.