O americké společnosti Bollinger jsme psali v polovině roku 2017. Tehdy předvedla svůj vůbec první model – hranatý off-road, který sice krásy moc nepobral, ale zato se nelekne ani náročného terénu. Vůz pohání dva elektromotory, každý na jedné nápravě. Dohromady mají výkon 367 koní a točivý moment 640 Nm. Auto přitom vystřelí z nuly na stovku za 4,5 sekundy a jede až 204 km/h.

Teď má stejnou pohonnou výbavu dostat i druhý model začínající značky nazvaný jednoduše Bollinger B2. Má stejné hranaté tvary, ale jde o praktičtější pick-up, který se chlubí jednou specialitou. Díky tomu, že jsou motory umístěny na nápravách, je možné otevřít nejen vrata korby, ale i příď vozu. Do auta tak naložíte i dlouhé předměty, jako třeba prkna nebo tyče.

Rozměry korby jsou 124 na 175 centimetrů. Vůz by měl podle výrobce uvézt až dvě a čtvrt tuny nákladu. Na palubě by přitom měly být připraveny baterie o kapacitě 120 kWh, které zaručí dlouhý dojezd i v náročných podmínkách. Do nich se hodí portálové nápravy, které umožní průjezd i přes velké překážky. Jediným problémem tak je, že pokud byste chtěli řídit Bollinger B2 na českých silnicích, potřebovali byste k tomu řidičský průkaz na nákladní auto. Celková hmotnost auta totiž bude 4,5 tuny.

Bollinger B1 jako SUV a Bollinger B2 jako všeho schopný pick-up se do výroby dostanou v roce 2020. Příští rok by měla firma zveřejnit bližší technické údaje a také cenu. Zatím probíhá testování nejen v terénu, ale i na závodní dráze. Jisté také není, zda se budou auta vůbec kdy dovážet do Evropy.