Základem všeho je vidlicový šestiválec o objemu 1,6 litru, jehož komponenty pochází z velké části právě z vrcholné třídy motorsportu. Oproti závodním agregátům byl však motor přece jenom trochu „polidštěn".

Volnoběh se oproti monopostům F1 snížil ze 4000 otáček na 2000 a maximální otáčky klesly ze 14 500 na 11 000. I tak se ale bavíme o výrazně vyšších otáčkách, než jaké můžeme spatřit u normálních silničních aut.

Čtěte také: Auta už nikdy nebudou taková, jaká bychom chtěli. Nemohou být, proč?

Jen zážehový motor sám o sobě poskytuje nějakých 730 koní (537 kW) výkonu, což znamená pochopitelně přeplňování. Turbodmychadlo, kterým je motor osazen, je navíc roztáčeno nejen výfukovými plyny, ale také elektromotorem, pomáhajícím eliminovat prodlevu turba.

Není potom bez zajímavosti, že spalovací motor auta vyžaduje velký servis a kompletní repasi již po 50 000 kilometrech.

U formulového motoru o výkonu 730 koní ovšem teprve začínáme. Dále je k mání ještě jeden elektromotor, pohánějící přímo klikovou hřídel, a další dva elektromotory, kdy se každý stará o jedno přední kolo. Spočítáme-li tedy všechny agregáty, vyjde nám, že i s pohonem turbodmychadla má Project One celkem pět motorů.

Nepřehlédněte: Kupé 130 RS A5 je asi nejagresivnější Škoda, co kdy vznikla. Ostře vypadá i dnes

Není tedy divu, že se výsledný kombinovaný výkon vyšplhal přes hranici jednoho tisíce koní. Fascinující stroj má navíc uváděnou tepelnou účinnost 43 %, nicméně jeho chlazení si i tak vyžádá velký karbonový průduch umístěný na střeše.

Mercedes-AMG vyrobí pouze 275 kusů svého extrémního vozu a každý přitom vyjde na 2,25 milionu euro (60 milionů korun). Kompletní odhalení proběhne na podzimním autosalonu ve Frankfurtu.