Automobilka Huyndai neuvede příští rok na český trh žádný nový "velkoobjemový" model. Vyplývá to z vyjádření představitelů tuzemského zastoupení pro Automix.cz a Deník během pražské výstavy e-Salon.

"Bude to takový lehký odpočinek před náporem v roce 2023," uvedl produktový a marketingový ředitel Hyundai Česká republika Marek Trešl.

Počítá se v zásadě pouze s uvedením nového velkoprostorového vozu Staria (prohlédnout si ho můžete v naší fotogalerii). Je to opravdu velké auto. Staria měří na délku 5253 milimetrů, je široká 1997 milimetrů a má rozvor 3273 milimetrů. Výška je rovné dva metry. V případě zájmu o užitkovou verzi budou mít živnostníci, řemeslníci a přepravní firmy k dispozici nákladový prostor s objemem téměř pět metrů krychlových.

Hyundai bude pokračovat také v rozšiřování portfolia svých elektromobilů. Stávající modely doplní sedan Ioniq 6. Jeho produkční podoba je zatím utajovaná.

Na venkovských silnicích se nám auto hodně líbilo
Skvělý nástroj na žehlení děravého asfaltu: První svezení s Hyundai Bayon

Letos korejská značka uvedla na trh poměrně širokou škálu novinek. Například lze zmínit malé městské SUV Bayon, sportovní model Kona N nebo elektrický crossover s pozoruhodným designem Ioniq 5.

Byť zatím automobilka plány na rok 2023 nezveřejnila, z obvyklých cyklů obnovy jednotlivých modelů lze vyvodit, že se představí další generace vozu i30 a také středního SUV Kona. "Í třicítka" se zcela jistě bude opět vyrábět v tuzemské továrně v Nošovicích, totiéž by mělo platit také o Koně. Tam se již nyní montuje elektrická varianta tohoto vozu, která bude jistojistě nahrazena novou generací. Ze stejného místa by ale nově měly vyjíždět za zákazníky také Kony s konvenčním pohonem.