Hyundai bude mít další SUV. Kromě velkého Santa Fe, kompaktního Tucsonu a malé Kony se chystá čtvrtý model jménem Venue. Kupodivu si Korejci myslí, že je dobrý nápad postavit ještě menší auto, než je právě Kona. Venue tak bude velikostí nejspíš odpovídat modelu ix20, který by mohl nahradit.

Automobilka zatím zveřejnila jen několik obrázků. Výkresy odhalují karoserii vozu, interiér ze dvou úhlů a nápis na zádi. Styl auta je bezesporu sportovnější, než s jakým jezdí ix20. Navazuje na ostrý design nového Santa Fe, což je znatelné na úzkých LED světlometech nebo nápadné masce chladiče.

Kresba ukazuje třídveřový vůz. Je ale pravděpodobné, že až se nové auto představí, bude mít pětidveřovou karoserii. O třídveřové modely už totiž delší čas upadá zájem a pomalu vymírají. Obrázky také odhalují plastovou ochranu do terénu na nárazníku a obloucích nad koly.

Hyundai Venue se představí oficiálně už za týden, 17. dubna na autosalonu v New Yorku. Auto by mohlo jít do prodeje v roce 2020, ale možná se na trh dostane ještě dřív. Třeba už během letošního podzimu. Teď si ale automobilka pečlivě střeží všechny další informace. Chytřejší budeme až za týden.