Hyundai oficiálně představil třetí N variantu. Vyrábí se u nás!

Stejně jako ostrý hatchback i30 N přijíždí se dvěma výkonovými nastaveními a pouze s manuálem!

26.9.2018 Jiří Švamberk
Zdroj: Hyundai

Hyundai konečně oficiálně představilo třetího do party N. Karosářské provedení Fastback modelu i30 nabízí více praktičnosti, aniž by obětovalo něci ze sportovních kvalit staršího hatchbacku. Marketingové oddělení si pro něj vymyslelo označení „první pětidvéřové kupé v segmentu C“.

Novinku pohání stejný 2litrový přeplňovaný čtyřválec jako v případě i30 N, a také v zde si zákazníci budou moci vybrat ze dvou výkonových nastaveních – 250 a 275 koní. Silnější se bude pojit s paketem Performance, který je podle nás jednoznačnou nutností. Nejde ani tak o navýšený výkon, což je samozřejmě v drtivé většině případů plus, ale spíše o mechanický samosvorný diferenciál, který je tím rozdílovým prvkem mezi oběma verzemi. Ať už zvolíte jakékoli ze dvou nastavení, máte k dispozici nejvyšší točivý moment 353 Nm, při funkci overboost až 378 Nm.

Že Hyundai svou divizi N cílí na hardcore řidiče přiživuje kromě vynikajících jízdních vlastností hatchbacku také fakt, že na přední kola hnací sílu přenáší výhradně manuální 6stupňová převodovka.

Slabší i30 Fastback N potřebuje ke zrychlení z 0 – 100 km/h 6,4 sekundy, silnější o 0,3 sekundy méně. Maximálka je obligátních 250 km/h.

Softwarové úpravy jsou rovněž shodné s hatchbackem, takže v závislosti na zvolaném režimu (Eco, Normal, Sport, N, a N Custom) lze měnit charakteristiku motoru, podvozku a zvuku.

26.9.2018 Jiří Švamberk
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×