Nový Genesis G70 tedy míří proti BMW řady 3, Mercedesu třídy C a Audi A4. V hierarchii mladé značky jde o nejmenší auto, modely G80 a G90 patří do vyšších segmentů. Zajímavě vyhlížející sedan na délku měří 4684 milimetrů a nabídne rozvor dosahující 2835 mm. Rozměry je tak se svou konkurencí srovnatelný.

A také po technické stránce sází na konzervativní přístup, což je v tomto segmentu spíš dobře. Tak například, standardně jsou poháněna zadní kola, ale zájemci si za příplatek mohou pořídit i čtyřkolku. Potvrzeny už byly tři motorizace, přičemž jedna z nich naznačuje, že se s G70 setkáme i v Evropě, kde zatím značka Genesis oficiálně nefiguruje - i když tu Hyundai prodává model Genesis, který na jiných trzích znají právě jako Genesis G80.

Ale zpět k pohonným jednotkám. Základem bude přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec o výkonu 248 koní, který doplní výkonnější atmosféricky plněný šestiválec s 365 koňskými silami. Verze se zmíněnou V6 z klidu na stovku zrychlí za 4,7 sekundy a pojede prý přes 260 km/h.

Naftu bude spalovat dvoulitrový turbodiesel (se dvěma turby) o výkonu 200 koní. K dispozici bude osmistupňová automatická převodovka, ale počítat prý můžeme i s verzí, která nabídne manuál - a dokonce ve spojení se samosvorným diferenciálem.

Možná dorazí i kombík

Interiér na fotografiích vypadá rozhodně hodnotně, všimnout si můžeme štědrého koženého čalounění, velkého 8palcového displeje infotainmentu a masivního středového panelu. Automobilka slibuje kvalitní zpracování a třeba i prémiový audio systém Lexicon s 15 reproduktory. Samozřejmě nechybí bohatá výbava asistenčních systémů.

Nový Genesis G70 už brzy zamíří do prodeje, ještě na podzim si ho budou moci koupit zákazníci v Jižní Koreji. Na začátku příštího roku se dočkají zájemci ve Spojených státech amerických a pak přijde řada i na další trhy. Kdy přesně se G70 objeví u nás, a za kolik, ale zatím nevíme.

S plánovaným prodejem v Evropě každopádně souvisí ještě jedná zajímavá informace. Automobilka prý kvůli Starému kontinentu zvažuje také praktičtější karosářskou variantu kombi.

Každopádně už v roce 2020 by modelovou řadu Genesis mělo tvořit nejméně šest aut. Kromě známé trojice sedanů půjde o jedno kupé a také o dvojici SUV - v prvním případě má jít o kompaktní crossover, v tom druhém o velké a "skutečné" SUV.