I když je právě v těchto dnech největší zájem o novinky z autosalonu v Ženevě, nezastavilo to korejskou automobilku Hyundai, aby ukázala novou generaci svého top modelu Sonata. Manažerský sedan nasadil zajímavý design vycházející ze stylového konceptu Le Fil Rouge a na první pohled je patrné, že se strefil.

Podle prvních informací by mělo být auto o 25 mm širší a o 45 mm delší než odcházející model. Nová Sonata má také o 35 mm delší rozvor, což slibuje více místa v kabině. O 30 mm nižší podvozek pak dopomůže ke sportovnímu vzezření korejského sedanu.

Kabina je pak složena z řady prvků, které už od vozů Hyundai známe. Na první pohled zaujme ale třeba novým volantem nebo luxusním provedením. Je patrné, že vývojáři nešli moderní cestou velkého množství displejů, které prý u Hyundai považují za příliš rušivé pro řidiče.

Hyundai zatím neuvolnila více informací o chystané novince. Auto se totiž předvede na autosalonu v New Yorku. Také není jasné, zda se dostane do prodeje na Českém trhu. A pokud ano, kdy to bude. Počkejme nyní na duben, to se z USA dozvíme jistě víc.