Parádní retro roadster, jen s technikou nových supersportů. To má být Ares Design Project Wami, nejnovější počin známého italského studia. Italové v minulosti představili několik super aut oděných do karoserie inspirované oblíbenými youngtimery a veterány, třeba nové Ferrari 812 Superfast jako dobové 250 GTO.

„Bude to nejúžasnější roadster, který kdy vznikl,“ komentuje Ares Design trochu odvážně svou novinku, kterou zatím ukázal jen na počítačem renderovaných snímcích. Auto se inspirovalo třeba u Maserati 2000 Spyder z padesátých let. Má dlouhou příď s výraznou maskou, kola s výpletem nebo chromové výfuky směřující z boku.

Karoserie auta bude kompletně vyrobená na zakázku. Firma k tomu použije nejlepší materiály, jako je ručně zpracovaný hliník a uhlíkové vlákno. V kabině zase najdete kov, kůži a další detaily z hliníku.

Zatím není jasné, kdy se počítačový model promění v realitu, ani v kolika kusech vznikne. Firma navíc neuvedla, jaké auto poslouží jako základ. Vzhledem k historii se dá ale předpokládat, že to opět bude nějaký supersport, nejlépe už připravený na provoz bez střechy.

Ares Design Project WamiZdroj: Ares Design