Prezentace mladoboleslavské automobilky na letošním Mezinárodním autosalonu v Ženevě, konajícím se pro veřejnost od 8. do 18. března, bude silně zaměřena na budoucnost značky a její další působení v segmentu SUV. Hlavní hvězdou tak bude koncept Vision X lákající právě na další přírůstek v modelové řadě po boku Kodiaqu a Karoqu.  

K tomu Škoda poprvé naživo ukáže facelift Fabie, Kodiaq v nejvyšší výbavě L&K, pro Superb bude představena nová benzinová motorizace, Octavia RS se předvede v novém sportovním paketu Challenge Plus a poprvé si také budeme moci prohlédnout digitální přístrojový štít zabudovaný do Octavie.

Koncept Škoda Vision X

O dalším přírůstku do rodiny škodováckých SUV se mluví už dlouhou dobu a víme o něm také dost informací. Tou hlavní je předpoklad, že půjde o městský crossover, který bude stát na platformě MQB A0 a bude blízce příbuzný s již prodávaným Seatem Arona.

První ilustrace konceptu Vision X zmíněné předpoklady spíše potvrzuje, tvar karoserie se Aroně skutečně podobá. Crossover však samozřejmě dostal designové prvky typické pro škodovky.

Příď tedy zdobí známá maska chladiče a nechybí ani dělené světlomety, charakteristické poznávací znamení pro škodovácká SUV. Novinkou jsou ale dělené zadní svítilny, jejichž spodní části spojuje lišta.

V interiéru se podle automobilky projeví zcela nový designový jazyk. Opticky kabině dominuje široká, ergonomicky konturovaná přístrojová deska s volně stojícím barevným displejem, jehož prostřednictvím lze ovládat služby infotainmentu a konektivity.

O technice studie zatím Škoda mlčí, zmiňuje pouze hybridní pohon. Více jsme o novém konceptu psali již dříve na odkazu níže.