Je v zásadě velmi dobrou zprávou, že se Cherokee definitivně zbavil podivných dělených světel se „štěrbinovou“ vrchní částí. Jejich místo zabraly nové světlomety konvenčních tvarů, které vůz připodobnily klasicky vypadajícím modelů Compass a Grand Cherokee.

Zajímavostí je i možnost volby mezi odlišně vypadajícími příděmi. Červený vůz na fotkách je patrně vyobrazen ve výbavě Trailhawk, určené do terénu. To znamená nárazník s černou nelakovanou částí, vysoko umístěné mlhovky a robustní tažná oka. Stříbrný Cherokee však žádná oka nemá, nárazník je z větší části lakován a mlhovky jsou umístěny dole, lemovány chromovanými obroučkami.

Zbytek karoserie, stejně jako interiér, žádnou zásadní změnou neprošel. Celkově je Cherokee v některých ohledech elegantnější a lépe „nazdobený“ ale mnoho prvků zůstalo stále při starém.

Současnou podobu potom zachová i většina nabízených pohonných ústrojí. Předpokládá se nicméně, že se pod kapotou objeví i nový přeplňovaný čtyřválcový dvoulitr, vypůjčený z nové generace Wrangleru.

Faceliftovaný Cherokee si odbyde výstavní premiéru příští měsíc u příležitosti detroitského autosalonu.