Z původního apostrofem doplněného označení cee’d se nyní stává mnohem jednoduší Ceed. Kia to zdůvodňuje prý lepším upevněním modelu mezi evropskou veřejností. Každopádně se ale bude název oblíbeného modelu u nás i na Slovensku lépe psát.

S evropským cítěním má mnoho společného i samotný vývoj a výroba Ceedu. Nová generace je totiž kompletně navržená, vyvinutá a zkonstruovaná v Evropě, kde se bude také nadále i vyrábět. Design nového Ceedu navrhli ve studiu Kie ve Frankfurtu. A jak už jsme zmiňovali dříve, konečné vzezření se bude částečně podobat většímu modelu Stinger.

Senior naštěstí nezpůsobil žádnou nehodu.
VIDEO: Senior se řítil po dálnici v protisměru. Zvládl ujet přes 4 kilometry

Mezi další novinky patří i představení nové karosářské verze Ceedu na březnovém autosalonu v Ženevě. Mimo klasického hatchbacku bychom se tak mohli dočkat i dlouho probíraného shooting brakeu či sportovně laděného kombi, jehož předzvěstí byl loňský koncept pro_cee’d (fotografie najdete v galerii).

Těžko ale říct, zda právě tuto verzi Ceedu znázorňuje nově publikovaná ilustrace. Mnohem více totiž vypadá jako ostrá verze, o které se již také spekulovalo. Asi tedy nezbývá než čekat, s čím nakonec Kia do Ženevy přijede.

Dříve jsme už shrnuli, co můžeme od nového Ceedu vlastně čekat, včetně fotek již odhaleného vozu. Rozsáhlejší informace o nové generaci tak najdete v odkazu níže.

Koncept Kia Procee'd.
Nová Kia cee'd se ukáže už v únoru. Jak bude vypadat?