Přesný termín zatím neznáme, zato se ale můžeme podívat, jak by nové Picanto mělo vypadat - i když zatím jen na designových skicách, které samozřejmě realitu vždy trochu "ohýbají".

Z obrázků každopádně vyplývá, že se Picanto dorazí se sportovnějším vzhledem, který dál rozvíjí aktuální designový jazyk značky. Nechybí charakteristická maska chladiče, na níž přímo navazují světlomety, či zadní svítilny s grafikou písmene C. Zákazníci by také měli mít možnost individualizace celého vozu. V ceníku se prý objeví řada živých barev.

Interiér pak nabídne méně tlačítek a v případě vyšších výbav velký displej multimediálního systému. Automobilka kromě toho hovoří o "kultivovaném designu" a především praktičtějším obestavěním prostoru než v minulosti.

O technice zatím Kia mlčí, ale můžeme předpokládat, že pod kapotou se objeví minimálně litrový tříválec, možná i v přeplňované verzi.

Picanto, nejmenší z modelové řady Kia, je celosvětově nejprodávanějším vozem značky, který se podle automobilky těší až 62% zájmu žen.