Automobilka KIA uvedla, že design nového SUV se nechal inspirovat konceptem Kia SP Signature z letošního roku a cílí na „unikátní preference a potřeby generace mileniálů“.
 
První skici skutečně ukazují, že novinka se nechala inspirovat v Indii představeným konceptem KIA SP Signature. Tak například přední světlomety s ostrými tvary plynule přecházejí do velké masky chladiče a vertikální světla v nárazníků na koncept jednoznačně odkazují.

Zadní část se chlubí mohutným nárazníkem, který snad má odkazovat na dobré jízdní vlastnosti také v terénu a dvojice agresivně tvarovaných koncovek výfuku zase připomíná dynamický potenciál vozu.
 
Podle Byung Chul Juha, šéfdesignéra KIA, se jeho týmu podařilo vytvořit automobil, který bude vyčnívat všude, kam přijede a jeho robustní sportovní design doplní prvky výbavy a technologie, které dnešní mladí zákazníci po celém světě vyžadují. Co přesně tím měl Byung Chul Juh na mysli, není úplně jasné.

KIA uvolnila dvě skici nového SUV zaměřeného na mileniály
 
Ohledně technických detailů KIA mlčí, ovšem je známo, že novinka bude větší, než Hyundai Venue a prodeje na domácím trhu začnou v druhé polovině roku 2019. Na ostatní trhy se dostane o něco později.

V galerii se na původní koncept z indické výtavy AutoExpo 2018 podívat.