Lada Niva není právě auto, od kterého bychom očekávali inovace. Přesto se Rusové rozhodli, že ji pošlou do světa v nové verzi. Ta už ale neponese klasické jméno Niva, nově se díváme na Ladu 4x4. Auto bude existovat ve dvou vydáních, tedy standardním s nižší výbavou a stylovějším Urban, které se i mírně liší vzhledem.

Facelift přinesl hned několik novinek. Nejzásadnější proměnou je nový klimatizační systém, který má být účinnější. Kromě toho auto dostalo také celou řadu viditelných prvků. Jde například o držáky na nápoje, přihrádku na drobnosti a větší schránku před spolujezdcem.

Nissan Leaf jako vánoční stromeček
Nissan slaví Vánoce po svém. Vyzdobil svůj elektromobil Leaf jako stromeček

Pokud se vám někdy podaří dostat se do interiéru vozu, pak v něm najdete zbrusu nová sedadla. Ta mají být podle výrobce nejen pohodlnější, ale díky spolehlivějšímu sklápěcímu mechanismu nebude docházet k jejich zasekávání. Lada 4x4 je stále třídveřová, proto se to bude hodit, když se budou cestující chtít dostat na zadní sedačky.

Pohon zůstává ale stále stejný. Benzinový čtyřválec má výkon 83 koní. Pohon všech kol je stálý, přičemž se řadí manuální pětistupňovou převodovkou. Auto udává akceleraci z nuly na 100 km/h za 17 sekund a maximum lehce nad 140 km/h. Lada 4x4 ale ukáže svůj potenciál v terénu a na rozbitých cestách, kde bude jejím hlavním konkurentem Suzuki Jimny.